Novinky na email
Nejbližší závody
3. 10.Nordic 2m
4. 10.MOON 2m
7 - 8. 10.UHF Contest
10. 10.Nordic 70cm
11. 10.MOON 70cm
14. 10.FM pohár
15. 10.VKV PA
17. 10.Nordic 23cm
18. 10.MOON 6m
24. 10.Nordic 13cm+
25. 10.MOON 23cm
28 - 29. 10.CQ WW SSB
1. 11.MOON 2m
4 - 5. 11.A1 Contest
7. 11.Nordic 2m
8. 11.MOON 70cm
11 - 12. 11.OK-OM DX CW
11. 11.FM pohár
14. 11.Nordic 70cm
15. 11.MOON 6m
19. 11.VKV PA
21. 11.Nordic 23cm

Aktuality

Na klubu se dopoledne sejdeme v pěti statečných Martin OK2CM, Petr OK2YB, Ondra OK3ON, Jirka OK5SE a já, poměrně rychle se nám povede vybrat všechny bedny, jeden stožár, anténu, gril a jedeme směr nákup a Saláťák. Menší problém je, že množství převážených krámů se závody pouze stoupá, ale následný zpětný úklid a probrání již chybí. Krámů tedy pouze přibývá, ale nakonec na kopci stejně vše montuje Petr svým nářadím. Mám tak jistý pocit, že by šlo věci připravit a optimalizovat lépe. Budiž tedy první úkol pro dlouhé zimní večery. Na kopci zjišťuji, že asi 3 pytlíky všech stahovacích pásek postupně zmizelo neznámo kam. K radosti VO, který tak vedení přitahuje izolačkama. Přestože jsme vzali nejměkčí stožár, zapomněli páku pro jehlu a vysunuli stožár na plnou délku, nakonec se povede postavit bez ztráty kytičky rovně a bez ohnutí a škod, paráda. Petr donesl nový, velký a kulatý stan, který navíc až na větrací otvory vypadá úplně stejně jako používaný contestový stan pro 2m. Rovnou ho zkoušíme, na velkých závodech tedy bude možno postavit různé bandy samostatně nezávisle na Berlingu či Zafiře, díky díky! Jirka tentokráte bere 2 alternativní setupy, vše poskládáme a máme k dobru spoustu času před začátkem závodu pro věnování se grilu.

Zkoušíme střídačky dvoučlenných posádek, operátor a pozemní podpora. Daří se nám prostřídat až na noc, kterou tradičně odjede pouze Martin, full house. Subjektivně mi sobota přišla lepší, ale možná jen proto, že v neděli bylo již probráno než že by bylo podmínkama. Spojení chodí do všech směrů, kromě tradičního jihu mi přijde hodně německých stanic a dokonce neobvyklé množství polských stanic. Nejspíše expedice na Sněžku motivovala i další k účasti v závodu. Po půlnoci přijde déšť, nad ránem klasicky zima, do stanů to bubnuje fest, ale nějak se to dalo přežít. Dopoledne je celé zakaboněné, ale suché. Prakticky ihned poté, co kácím stan a balím věci doufaje, že nějak oschly, najednou vysvitne slunce a praží jako divé. ODX je do Bulharska, nicméně i tam máme více stanic, hodně chodí i Itálie a dokonce se povede i Dánsko. Byť s další stanicí se již nedaří. Severněji už spojení nemáme, překvapení jako bylo loni Švédsko se nejspíše konat nebude. Mimo nejdelší směry zdravíme i Matěje OK1TEH na dovolené v Chorvatsku, nevíme sice co tam má za setup, ale přes Alpy, hory v Bosně a dokonce i vyšší ostrovy těsně vedle jak se později dívám na mapu také slušný výsledek, sluníčko a moře navíc docela závidím. Nějak jsem předpokládal, že z těchto směrů chytáme nejspíš jen velké stacionární stanice, tak spojení na takový dovolenkový portable potěší.

Odpoledne končíme s více než 350 QSO a 113k bodů, odhadujeme, že to bude nejspíše klubový rekord. Za měsíc nás čeká UHF contest, uvidíme jestli se povede také překonat minulé výsledky a účast. Něco málo fotek jako tradičně již v galerii.


David OK4DJ
Návštěvník: 5500